HMKL#K1#115 & Nemuno lydekos

Posted by gofish 2015.04.01 0 Comment(s) Blogo-naujienos,

Atkeliavus vasarai ir sušilus vandeniui, lydekos darosi vis labiau pasyvesnės. Kokį masalą pasirinkti, kad išprovokuoti plėšrūnės ataką?

Šį kartą mano pasirinkimas buvo rytinė lydekų žūklė Nemuno upėje ties Kaunu. Kadangi į žvejybą vykau tik keletai valandų „ant rytinio“ pasirinkau aktyvų žūklės būdą, vaikščiojau Nemuno pakrantėmis. 5 val ryto, vanduo gerokai nukritęs ir skaidrus, vandens temperatūrą apie 20 laipsnių.

 

Trumpai apie žūklės reikmenis ir žvejybos rezultatai

Mano pasirinkimas buvo lėtas tvičingas ir HMKL # K1 # 115 vobleriai. Naudojau Utsuri Metal Fluorocarbon 16 Lb valą ir Fast akcijos castinginį kotą su multiplikatorinę rite. Nors voblerio užnėrimo gylis yra ąpie 1-1,5 metro, bet rasti tinkamų vietų gaudyti lydekas sunku, vanduo nukrites ir visur išlindusios vandenžolės. Nuprendžiau iš pradžių naudoti agresyvesnį (greitesnį) pravedimą, ir pažiūrėti ar aktyvi žuvis, rezultatų nesulaukiau. Pakeitus „pravodkę“ ir lėtesnę ( 1-2 patempimai ir 3-5 sek. pauzė, ir vobleris greitai davė atsaką. Po kelių nesėkmingų pakirtimų, greičiausiai kabinėjosi „nelegalkės“ sulaukiau smagaus smūgio per nagus. Man visada patinka gaudyti lydekas upėse, nes jos stipresnės už ežerų lydekas, srovė taipogi savo daro nemenką įtaką. Po kelių šuolių į krantą ištraukiau apie pusantro kilogramo margašonę. Sudirbo Blue Back Chart spalva. Perėjus į kitą dambą, pradėjo skaisčiai šviesti saulė, nusprendžiau pakeisti voblerio spalvą į natūralesnę N/Wakasagi, netrukus sulaukiau kibimo, užsikabino visai nedidelė lydeka, nusprendžiau dar „apdirbti“ įdomiai atrodančią dambą. Po pusvalandžio sulaukiau dar vieno kibimo, lydeka apie kilogramą, užsikabino tik už paskutinio trišakio, kas rodo žuvies neaktyvumą, bet vistiek pavyksta ją išprovokuoti.

Saulė pradėjo dar skaisčiau šviesti ir šildyti laikrodis rodė 9 val, nusprendžiau baigti rytini pasivaikščiojimą. Žūklė manau gavosi smagi, pagavau keletą nors ir ne trofėjinių, bet gerų emocijų suteikusių margašonių, o ko daugiau ryte reikia prieš darbo dieną.

 

Žūklės apibendrinimas

Apibendrinant galių pasakyti, kad vobleriai dėl savo pailgos kūno formos, primena aukšles vandenyje, tvičingui pasiduoda nesunkiai, lengvai valdomi, gerai metasi. Spalvos to ko reikia musiškėms lydekoms. Žvejojau šalia Kauno (nuo Vileišio Tilto link Šakių pusės) kur „presingas“ lydekoms išties didelis, sutikau kelis žvejus, kai kurie pagavo, kai kurie tušti. Manau artimiausiu metu bandysiu HMKL # K1 # 115 ir kitus šios Japonijos kompanijos masalus Nemune, bet jau kilsiu i žemupį kur pabandysiu suvilioti gražesnių lydekų.

P.S. visos lydekos gyvena toliau, ir dar tikiuosi paaugusias jas sutikti ateityje.

 


NAUDINGOS NUORODOS:

GOFish Team # Mantas


Daugiau žūklės istorijų, patarimų ir žūklės priemonių aprašymų ieškokite kituose blog'o įrašuose.

Leave a Comment